Naše produkty

Ovčie parené syry

certifikat zlata ovca

V našej ponuke nájdete aj parené syry vyrábané zo 100 % ovčieho mlieka. Základom produkcie parených syrov, pareničiek, syrových nití, uzlíkov, ale aj nemenej obľúbených oštiepkov a korbáčikov, je ovčia hrudka. Všetky syry vyrobené z ovčieho mlieka sú spravidla plnotučné a majú nezameniteľnú lahodnú krémovú chuť aj arómu. 

Ovčie mlieko je vyhľadávaným kulinárskym artiklom aj vďaka vysokému obsahu rôznych zdraviu prospešných látok. Obsahuje viacero vitamínov zo skupiny B, A, D, E a K a dôležité minerálne látky, ako sú fosfor, vápnik, zinok, meď či železo. Pri jeho spracúvaní sa nepoužívajú zahusťovadlá, vďaka čomu je ľahko stráviteľné a má upokojujúce účinky na črevnú flóru. Všetky produkty z ovčieho mlieka obsahujú vysoký podiel bielkovín a prispievajú tak nielen k rozmanitosti chutí využívaných v slovenskej kuchyni, ale aj k udržiavaniu nášho zdravia. 

V našej mliekarni spracúvame len 100 % ovčie mlieko, ktoré pochádza od ovečiek z nášho vlastného chovu. V rámci konceptu poľnohospodárskej udržateľnosti si sami pestujeme aj krmivá pre naše chovy a ovečky sú kŕmené výlučne nami dopestovanými plodinami. Počas celej letnej sezóny sa pasú na voňavých lúkach a brázdia rozkvitnuté pastviny Gemera, pričom spásajú aj množstvo liečivých rastlín a vysokohorských bylín. Ich mlieko je následne obohatené o množstvo živín pochádzajúcich zo spásanej flóry.

ovcia parenica

Ovčia parenica

ovcia udena parenica

Ovčia parenica údená

ovci ostiepok

Ovčí oštiepok

ovci udeny ostiepok

Ovčí oštiepok údený

ovcie gazdovske uzliky

Ovčie gazdovské uzlíky

ovcie udene gazdovske uzliky

Ovčie gazdovské uzlíky údené

ovcie gazdovske nite

Ovčie gazdovské nite

ovcie gazdovske nite udene

Ovčie gazdovské nite údené

Naše výrobky zo 100% ovčieho mlieka
možete zakúpiť pod značkou Gemerské ovečky.