Naše produkty

Ovčie jogurty

certifikat zlata ovca

V našej mliekarni vyrábame z ovčej hrudky čerstvé syry zo 100 % ovčieho mlieka. Čerstvé syry patria stále k pomerne málo prebádaným potravinám, postupne si však získavajú priazeň čoraz väčšieho počtu spotrebiteľov. Je to najmä vďaka ich jemnej kyslo-mliečnej chuti a krehkej konzistencii, ako aj mnohým zdraviu prospešným živinám. Čerstvé syry dodávajú telu dôležité živiny a najmä v jarných mesiacoch sú vhodné práve pre ich ľahkú stráviteľnosť. Ideálne sú v kombinácii s bylinkami a cesnakom, ktorý telo prirodzene detoxikuje a chráni pred infekčnými chorobami. 

Čerstvé syry vyrábame zo 100 % ovčieho mlieka, ktoré obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok pre ľudský organizmus, ako sú vitamíny skupiny B, A, E, D a dôležité minerálne látky ako fosfor, vápnik, zinok, železo a ďalšie. Pri spracovaní ovčieho mlieka sa nepoužívajú zahusťovadlá, vďaka čomu má priaznivé účinky na črevnú mikroflóru. Našou filozofiou je snaha o zabezpečenie udržateľného rozvoja v poľnohospodárstve a neustále skvalitňovanie ponúkaných produktov a služieb. V našej mliekarni spracúvame za prísnych hygienických opatrení len 100 % ovčie mlieko z vlastných chovov. Chované zvieratá zároveň kŕmime výlučne plodinami dopestovanými vo vlastnej réžii na našich poliach. 

Naši chovatelia sa celoročne starajú o všetky naše ovečky, pričom počas celej letnej sezóny sa pasú na voňavých a rozkvitnutých lúkach gemerského kraja. Tešíme sa, že na Slovensku znovu ožíva ovčiarska tradícia a v rámci tohto trendu stúpa aj záujem o kvalitné produkty z ovčieho mlieka. Ovčie mlieko je v porovnaní s kravským mliekom ľahšie stráviteľné a má aj oveľa vyšší obsah bielkovín. Má úžasnú chuť, v ktorej sa snúbi ľahkosť prírody s vôňou liečivých bylín a rozkvitnutých horských kvetov.

ovci jogurt

Ovčí jogurt

Naše výrobky zo 100% ovčieho mlieka
možete zakúpiť pod značkou Gemerské ovečky.