O spoločnosti

Spoločnosť BioEn s.r.o. vznikla v roku 2014 s cieľom obhospodarovať pozemky s prevažne trávnatými porastmi. V roku 2019 rozšírila svoju činnosť v potravinárskom priemysle a začala budovať modernú mliekareň na spracovanie ovčieho mlieka. Naším cieľom je zabezpečiť výrobu mliekarenských výrobkov zo 100 % ovčieho mlieka. Všetky ovce, od ktorých získavame mlieko, pochádzajú z nášho vlastného chovu, sú kŕmené nami dopestovaným krmivom a starajú sa o nich naši vlastní pastieri a profesionálni chovatelia. Počas celej letnej sezóny sa ovečky pasú na zelených rozkvitnutých pastvinách Gemera, ktoré sú súčasťou nášho pozemkového vlastníctva. 

Jedným z našich cieľov je aj podpora a oživenie ovčiarskej tradície na Slovensku. Ovčie mlieko má množstvo priaznivých účinkov na ľudský organizmus. Obsahuje vitamíny zo skupiny B, A, D, E a K a dôležité minerálne látky, ako je fosfor, horčík, železo, zinok, vápnik či meď. Je bohaté na bielkoviny a vďaka vysokému podielu sušiny má priaznivé účinky na črevnú mikroflóru. Ovčie mlieko je prirodzene homogenizované, čo znamená, že smotana sa neoddeľuje od mlieka. Vďaka tomu je ľahko stráviteľné a má krémovejšiu chuť, pričom rovnaké atribúty majú aj všetky produkty, ktoré sú z neho vyrábané. 

V našej mliekarni sme zvolili dve kľúčové metódy spracovania ovčieho mlieka. Za najprísnejších hygienických podmienok vyrábame produkty zo 100 % ovčieho mlieka, ktoré je pasterizované. Popri tom však zachovávame aj tradičné postupy, ktoré sa vyvinuli počas takmer 100 rokov ovčiarstva na Slovensku. V našej ponuke si môžete vyberať zo širokého sortimentu parených syrov, pareníc, syrových uzlíkov, oštiepkov, jogurtov, zrejúcich syrov, žinčice a bryndze. Všetky uvedené výrobky si môžete objednať v internetovom obchode www.gemerskeovecky.sk alebo ich nájdete v pojazdných predajniach Gemerské ovečky vo vybraných lokalitách stredného Slovenska. 

Nová mliekareň na družstve Hubovo spĺňa všetky atribúty modernej výroby s integrovanými technologickými inováciami a hygienickým štandardmi. Zároveň je naším cieľom zachovanie ovčiarskej tradície na Slovensku a s tým spojených metód a postupov spracovania. Ďakujeme vám za dôveru a podporu a tešíme sa, že môžeme rozvíjať túto nádhernú činnosť v našom rodnej zemi.

rucna a strojova vyroba syrov
Držiteľ
certifikátu
certifikat zlata ovca
Naše výrobky zo 100% ovčieho mlieka
možete zakúpiť pod značkou Gemerské ovečky.