Strojová a ručná výroba syrov

Spoločnosť BioEn s.r.o. sa od začiatku svojho pôsobenia v roku 2014 zaoberá obhospodarovaním trávnatých porastov o rozlohe približne 180 ha. Našou víziou oživenie a zachovanie tradičného ovčiarstva a podpora slovenského agrárneho sektora. V roku 2019 sme sa v rámci načrtnutého konceptu zamerali na výstavbu modernej mliekarne.

vyroba syrov
vyroba syrov

V mliekarni spracúvame len 100 % ovčie mlieko, ktoré získavame výlučne od oviec z nášho vlastného chovu. Mlieko spracúvame pomocou najmodernejších technológií, pričom surové ovčie mlieko prechádza najprv pasterizáciou. V rámci snahy oživiť tradičné slovenské ovčiarstvo však používame aj tradičné spracovateľské metódy. Z ovčej hrudky vyrábame množstvo obľúbených produktov, ako sú parené syry, parenice, syrové nity, uzlíky, zrejúce syry, jogurty a pre milovníkov tradičných klenotov slovenskej kuchyne máme pripravenú aj kvalitnú ovčiu bryndzu a žinčicu.

Všetky ovce, od ktorých získavame mlieko, pochádzajú z domáceho chovu a sú kŕmené nami dopestovaným krmivom. Ovčie mlieko je mnohými odborníkmi právom označované ako biele zlato, a to najmä vďaka množstvu výživných látok, ktoré obsahuje. Pri jeho výrobe sa nepoužívajú zahusťovadlá, vďaka čomu je ľahko stráviteľné a má priaznivé účinky na črevnú mikroflóru. Okrem toho sa v ňom nachádza aj množstvo cenných minerálnych látok, ako je vápnik, fosfor či zinok a je bohaté na vitamíny zo skupiny B, ktoré sa starajú napríklad o dobrú kvalitu vlasov, vyživujú pokožku aj nechty. Ovčie mlieko je vyhľadávané aj pre svoju sladkastú a krémovú chuť, ktorá spestrí jedálničiek aj tých najväčších labužníkov.

vyroba syrov
Naše výrobky zo 100% ovčieho mlieka
možete zakúpiť pod značkou Gemerské ovečky.