Naše produkty

Ovčie čestvé syry

certifikat zlata ovca

Ovčie jogurty a produkty z ovčieho mlieka sú čoraz viac vyhľadávané spotrebiteľmi, ktorí sa vydali na cestu zdravého životného štýlu. Je to najmä preto, že ovčie mlieko má množstvo podložených pozitív na ľudský organizmus a vďaka úsiliu o zachovanie tradičného ovčiarstva na Slovensku sa v súčasnosti dostáva bližšie k väčšiemu počtu spotrebiteľov. Hlavný rozdiel medzi ovčími jogurtmi a ostatnými jogurtmi dostupnými na trhu spočíva v základných rozdieloch medzi mliekami, z ktorých sú vyrábané. Ovčie mlieko má niekoľkonásobne vyšší obsah minerálnych látok a niektorých vitamínov zo skupiny B, C a D, vyšší obsah bielkovín a sušiny. Vďaka tomu je krémovejšie a ľahšie stráviteľné v porovnaní s kravským mliekom. 

Mnohí odborníci na výživu odporúčajú zaradiť ovčie jogurty do jedálnička napríklad pri detoxikácii organizmu alebo pri liečbe antibiotikami. Je to najmä preto, že podobne, ako iné jogurty, najmä tie acidofilné, obsahujú probiotické kultúry ako Lactobacillus bulgaricus a Stretococcus thermophilus, ktoré majú schopnosť obnovovať porušenú črevnú mikroflóru. Pravidelná konzumácia ovčieho jogurtu pomáha posilňovať imunitný systém. 

Konzumácie ovčích jogurtov sa nemusia báť ani ľudia, ktorí sa snažia zredukovať svoju váhu. Ovčí tuk má podstatne priaznivejšie zloženie mastných kyselín, ako kravský. Zjednodušene by sa to dalo povedať aj tak, že tuky nachádzajúce sa v ovčom mlieku obsahujú viac mastných kyselín, ktoré netvoria zlý cholesterol. Sme radi, že aj vďaka našej výrobnej činnosti môžeme ponúkať spotrebiteľom kvalitné a zdraviu prospešné produkty, ktoré okrem toho výborne chutia. Kvalitný ovčí jogurt krásne obohatí a spestrí každý jedálničiek a prinesie organizmu množstvo dôležitých živín.

ovcia hrudka makka

Ovčia hrudka mäkká

ovcia hrudka

Ovčia hrudka

ovcia hrudka udena

Ovčia hrudka údená

Naše výrobky zo 100% ovčieho mlieka
možete zakúpiť pod značkou Gemerské ovečky.