Naše produkty

Ovčia bryndza

certifikat zlata ovca

Pravá ovčia bryndza je skvostom pre naše zdravie. Bryndza je bohatým zdrojom bielkovín a dôležitých minerálov, ako je vápnik, fosfor, draslík, vitamínov a množstva užitočných mikroorganizmov. Vďaka vysokému obsahu probiotických baktérií nás chráni pred množstvom ochorení. V našej mliekarni vyrábame bryndzu len zo 100 % ovčieho mlieka, ktoré získavame od oviec z vlastného chovu. Pri jej výrobe uplatňujeme tradičné aj moderné metódy spracovania, pričom sú dodržiavame vždy tie najvyššie hygienické štandardy. 

Ovčia bryndza tradične patrí medzi špeciality, ktoré sú vyhľadávané vďaka svojim zdraviu prospešným účinkom aj mimoriadne lahodnej chuti. Bryndzu tak právom často označujeme ako biele zlato. Možno ju servírovať ako súčasť predjedla, výborná je však aj v kombinácii s bylinkami a čerstvým chlebom. Hádam každý, kto raz navštívi našu krajinu, túži aspoň ochutnať tento slovenský poklad či už v podobe bryndzových pirohov, halušiek alebo iných tradičných pokrmov. 

Bryndza je vynikajúcim kulinárskym artiklom, ktorý je súčasťou tradičnej slovenskej gastronómie. V našej mliekarni vyrábame bryndzu len zo 100 % ovčieho mlieka, pričom takáto bryndza spĺňa najprísnejšie kritériá určené odborníkmi pre pravú slovenskú bryndzu. Mlieko vždy pochádza len od ovečiek z nášho vlastného chovu, ktoré kŕmime plodinami z vlastnej produkcie. Počas celej letnej sezóny spásajú voňavé gemerské pastviny, ktoré sú zdrojom množstva liečivých bylín a rastlín. Tešíme sa, že naša činnosť je prínosom pre iných ľudí a že spoločne pokračujeme v ovčiarskej tradícii na Slovensku.

ovcia brynzda

Ovčia bryndza

Naše výrobky zo 100% ovčieho mlieka
možete zakúpiť pod značkou Gemerské ovečky.